Witaj w społeczności kryptowalutowej

Na tej stronie znajdziesz informacje o tym jak zacząć swoją przygodę z kryptowalutami oraz jakie zagrożenia możesz spotkać na swojej drodze. Mam nadzieje że ta strona pomoże Ci i unikniesz nieprzyjemnych sytuacji na rynku kryptowalut

Portfel EXXA – Piramida finansowa i oszustwo

W ostatnim czasie namnażają się projekty oferujące samozarabiający portfel kryptowalutowy. Wystarczy zdeponować swoje środki i obserwować, jak są pomnażane przez specjalny algorytm inwestycyjny. W praktyce jest to typowa piramida finansowa, na której zarabiają twórcy oraz oczywiście garstka użytkowników, która zacznie namawiać do rejestracji inne osoby. EXXA to kolejny projekt magicznego portfela, od którego lepiej trzymać się z daleka.

Jak działa projekt EXXA w zamyśle twórców?

Platforma oferuje graczom nieproporcjonalnie wysokie zyski za samo zdeponowanie kryptowalut. Portfel EXXA ma być zaprojektowany w technologii Blockchain 4.0. To oczywista bzdura, ponieważ technologia nie posiada takowych oznaczeń. Nie znajdziemy zatem żadnych informacji na temat drugiej i trzeciej wersji blockchaina, ponieważ zwyczajnie nie istnieją. Ta pseudo innowacja to atut, którym EXXA próbuje zachęcić nowych klientów.

Deponujesz swoje środki. Zyski otrzymujesz w tokenie użytkowym EXXA. Na jego temat nie znajdziemy absolutnie żadnych informacji na najważniejszych listach dostępnych kryptowalut. Zdeponowane przez użytkowników środki mają być w inteligentny sposób inwestowane przez specjalnie zaprojektowany algorytm sztucznej inteligencji DEVO+, który wciąż rozwija swoje zdolności, aby podejmować najlepsze decyzje rynkowe. Innymi słowy, klon JARVIS-a używanego w podobnym projekcie o nazwie Cloud Token. Swoją drogą, projekty są ze sobą mocno związane.

Rzetelnie działające portfele kryptowalut nie oferują zysków. Cloud Token oferował wypłatę profitu pochodzącą nie z rzekomego tradingu tylko z wpłat nowych osób. W konsekwencji przestał realizować dużą część zobowiązań, a użytkownicy utracili wpłacone coiny. W przypadku EXXA będzie tak samo. To tylko kwestia czasu.

System afiliacyjny działa pełną parą

Bardzo szybko możemy sprawdzić, od czego są uzależnione nasze zyski w projekcie EXXA. Oczywiście od liczby osób, które namówimy do dołączenia. W przypadku maksymalnej rangi, którą uzyskamy po namówieniu przynajmniej 16 osób, program oferuje zysk rzędu ponad 30% każdego miesiąca. W przypadku osób nie rozwijających swojej sieci poleconych, zysk ma wynosić kilka procent.

Podobne programy zawsze powinny wzbudzać nasze podejrzenia. EXXA posiada wszystkie znamiona piramidy finansowej. Jest to forma oszustwa oparta na schemacie Charlesa Ponzi. Największe zyski wędrują na sam szczyt piramidy, czyli do właścicieli. Na zysk mogą również liczyć użytkownicy, którzy uzbierają spore grono poleconych. Skąd pochodzi wypłacany zysk? Oczywiście z wpłat dokonanych przez użytkowników znajdujących się na niższych szczeblach takiej piramidy.

Opinie klientów na temat EXXA

Musimy zachować dużą ostrożność, ponieważ osoby zwane „naganiaczami” nie próżnują i robią wszystko, aby w samych superlatywach przedstawić nam ten projekt. Jest to oczywiście działanie ukierunkowane na zbudowanie dużej liczby poleconych. W związku z tym w social mediach możemy spotkać się z pozytywnymi komentarzami, a także screenami ukazującymi wypłaty mające potwierdzić wiarygodność platformy. Są one prawdziwe i pochodzą od ludzi, którzy znajdują się na samym szczycie piramidy i rzeczywiście mogą liczyć na określone zyski.

Projekt jest stosunkowo młody i dopiero buduje zaplecze użytkowników. Mimo to, na forach poświęconych tematyce kryptowalut oraz technologii blockchain znajdziemy już negatywne opinie, które oddają całą prawdę To najlepszy dowód na to, że od projektu EXXA warto trzymać się z daleka. Zdecydowanie nie jest to bezpieczny portfel, któremu warto powierzyć swoje kryptowaluty.

Opinie klientów na temat EXXA

Wszystko wskazuje na to, że tak. Możemy wymienić przynajmniej kilka silnych argumentów, przemawiających za poparciem tej tezy:

  • Projekt używa definicji blockchain 4.0, podczas gdy technologia nie posiada na ten moment kolejnych generacji. W związku z tym, takie pojęcie faktycznie nie istnieje.
  • Zyski ma zapewniać innowacyjny algorytm DEVO+, ale twórcy w żaden sposób nie przybliżają nam faktycznego działania tego systemu.
  • EXXA to platforma skonstruowana jako portfel kryptowalutowy, tyle tylko, że użytkownicy nie posiadają dostępu do klucza prywatnego.
  • Mamy tu szeroki program afiliacyjny, który posiada wszystkie cechy mówiące nam o tym, że jest to zwykła piramida finansowa.
  • Token użytkowy EXXA nie jest dostępny na żadnej giełdzie. Nie ma go nawet w oficjalnych spisach kryptowalut.
  • EXXA jest powiązany z innym oszustwem online o nazwie Cloud Token.

Powyższa lista wystarczy, aby wszyscy użytkownicy troszczący się o bezpieczeństwo swoich środków, nie dali się nabrać na kolejny magiczny portfel. Reasumując, EXXA nie jest żadnym portfelem kryptowalutowym, ale zwykłą piramidą finansową, na której zarobią właściciele i naganiacze kosztem tysięcy użytkowników.