Witaj w społeczności kryptowalutowej

Na tej stronie znajdziesz informacje o tym jak zacząć swoją przygodę z kryptowalutami oraz jakie zagrożenia możesz spotkać na swojej drodze. Mam nadzieje że ta strona pomoże Ci i unikniesz nieprzyjemnych sytuacji na rynku kryptowalut

Polecane giełdy kryptowalut oraz kantory

Bitbay.net

Bitbay umożliwia kupno dużej ilości kryptowalut w stosunku do PLN, USD, EUR oraz BTC. Jest to sprawdzona dawna Polska giełda która do tej pory działała dla mnie bez zarzutów. Możemy wymienić na tej giełdzie swoje PLN na inne waluty FIAT. Giełda posiada w swoim Portfolio takie waluty jak Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Lisk. Jeśli chodzi o minusy należy uważać na parę walut które są bardzo wątpliwe. Giełda umożliwia wypłatę walut FIAT na konto bądź przez bankomat. Wpłaty na giełde możemy również przeprowadzić za pomocą konta bankowego oraz pocztę. Jest to giełda z największym volumenem która posiada swój rachunek w walucie PLN.

Link do giełdy poniżej

Coxi.io

Coxi.io jest to nowa giełda mocno rozwijająca się na rynku. Posiada bardzo dobrą promocje oraz rachunki w walutach PLN. Ma w swoim portfolio sporo dobrych projektów jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin, XRP, NEM i wiele innych. Obecnie minusem giełdy jest volumen który jest stosunkowo niski. Czekam na to aż giełda udostępni szybkie wpłaty w PLN nawet w weekendy których zdecydowanie brakuje obecnie na rynku. Giełda prowadzi obecnie swoje IEO dzięki czemu jesteśmy w stanie zainwestować w tą giełdę oraz czerpać zyski z ich prowizji. Jest to dosyć ryzykowane zważywszy na volumen natomiast przy obecnym rozwoju może w przyszłości przynieść poważne korzyści.

Link do giełdy poniżej

Coinbase.com

Coinbase jest to giełda która umożliwia zakup kryptowalut za pomocą EURO oraz karty kredytowej/debetowej. Posiada ona w swojej ofercie kilkanaście najpopularniejszych kryptowalut takich jak: Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, XRP i wiele innych . Dodatkowo rejestrując się z linku po prawej stronie dostaniecie dodatkowe 10$ jeśli zakupicie swoje kryptowaluty za 100$.

Link do giełdy poniżej

Binance.com

Binance jest to obecnie największa giełda na świecie. Jest ona bardzo popularna i posiada bardzo wiele największych kryptowalut. Jeśli ktoś chciałby tradować polecam tą giełde ponieważ ma bardzo duży wybór około 200 różnych par walutowych oraz wolumen który zaspokoi większość inwestorów. Jest ona też jedną z bezpieczniejszych giełd która co prawda padła 2 razy atakom hakerów natomiast za każdym razem zwracała środki klientów. Możemy tutaj również kupić kryptowaluty za pomocą karty kredytowej/debetowej natomiast jest to wysoko nie opłacalne ze względu na prowizję jaką pobiera Binance. Posiada on również swój token giełdowy który służy do kupowania nowych projektów wylistowanych na ich platformie IEO oraz do płacenia mniejszej prowizji transakcyjnej. Jeśli zarejestrujecie się z linku po prawej stronie dostaniecie 10% zniżki na kupno oraz sprzedaż kryptowalut na tej giełdzie.

Link do giełdy poniżej

4coins.pl

4coins.pl jest to kantor kryptowalutowy w internecie dzięki któremu jesteśmy w łatwy sposób kupić Bitcoin oraz Bitcoin Cash. Kryptowaluty możemy kupić za pomocą szybkich przelewów oraz BLIK. Giełda pobiera prowizje około 5% od wartości zakupu. Jest to jeden z lepszych kantorów które testowałem. Pierwsze kryptowaluty które kupiłem były u mnie na porfelu po godzinie natomiast przy drugim zakupie już po 10 minutach. Myślę że ten wynik jest bardzo zadowalający i niszczy inne kantory takie jak Inpay.pl lub Tokeneo.cash

Link do kantoru poniżej

Wirex

Wirex jest to aplikacja do przechowywania kryptowalut która umożliwia płatności za pomocą kryptowalut. Posiada w swojej ofercie takie kryptowaluty jak Bitcoin, XRP, Litecoin, Nano, Stellar, Waves . Możemy zamówić kartę która umożliwi nam wydawanie swoich kryptowalut w sklepach gdzie obsługiwana jest VISA lub Mastercard. Możemy w niej również kupić kryptowaluty za walute FIAT (EUR, USD). Dostajemy również Cashback w Bitcoinie za płatności. Za rejestracje z linku po prawej stronie po wydaniu 100$ dostaniemy 5$ w nagrode w Bitcoinie.

Link do aplikacji poniżej